Прочети преди да пуснеш тема.

Кое как става? Как се вдига точки и всякакви въпроси свързани със сървъра може да задавате тук.
Потребителски аватар
Osama
Хостер
Хостер
Мнения: 125
Регистриран: съб фев 20, 2016 7:04 pm
Местоположение: Велико Търново
Име в играта: [TPD]admin
Пол: Мъж
Контакти:

Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот Osama » нед фев 21, 2016 10:59 am

Това е тема в която са обяснени най-често срещаните crash-ове по играта. Ако имате даден проблем първо се уверете, че в тази тема го няма решението и тогава пуснете отделна в която описвате своя проблем с играта.

Проблеми:
1)SA-MP ми крашва често. Излиза ми някакъв си код Exception At Address: 0x7C90100B

Офтопик:
Това е често срещан проблем. Неговото оправяне е лесно. Просто трябва да направите следните стъпки:
1-Изтривате GTA и SA-MP и инсталирате играта си в различна папка и слагате този SA-MP: http://zelka.org/details.php?id=5312
2-Препоръчително е да изтриете "GTA San Andreas User Files" папката, която се намира в "Моите документи". След това рестартиране вашия компютър и играете на спокойствие.
Бележка: Този краш най-често бива предизвикан от слагане на бъгнат мод. Може преди да стигнете до преинсталиране на играта да заместите бъгнатите файлове с оригиналните.

2)Дори не ме пуска в играта. При всеки опит за влизане ми излиза "Exception At Address: 0x00746929". Какво да правя?
Офтопик:
Този проблем е един от най-често срещаните. Може да пробвате стъпките показани по-горе за проблем "0x7C90100B. Ако не проработят пробвайте със слагане на друга GTA. Препоръчва се да сте с оригиналната GTA San Andreas Hoodlum. RIP версията върши също работа, но бъдете уверени, че нямате модове (или поне бъгнати).

3)Влизането в играта е невъзможно. Никакви грешки не ми излизат, но когато влизам в Single Player или Multi Player дори не ми зарежда и направо ме гони.
Офтопик:
Един от малкото коварни проблеми. Винаги може да пробвате сайта: http://systemrequirementslab.com/cyri .Той показва дали компютъра ви е достатъчно силен, за да поддържате играта. Ако покривате всички изисквания, но този проблем още съществува направете следното:
1-Изтеглете програмата Driver Genius. Тя проверява за липсващи или стари драйвери.
2-Ако ви намери липсващ или остарял драйвер относно видеото ви го оправете като натиснете бутона "Fix". След това се изисква рестартиране на компютъра. Проблемите често свършват чрез оправяне на драйверите.

4)Инсталирате си играта и всичко е ОК, но когато пускате играта ви излиза "Wrong disk inserted please insert the CD\DVD". Как се оправя?
Офтопик:
Трябва да заредите диска с Daemon Tools. След това отивате в My Computer и давате десен бутон на диска с играта и натискате Open/Отвори. Намирате папката "HOODLUM" и от там копирате и поставяте нещата в папката на вашата игра.

4)При пускане на играта ви пише, че нямате DirectX 9.0.
Офтопик:
Това се случва в последствие на инсталирани неща, които са променили нещо по вашата система. Първо се опитайте да изтриете gta.set от папката "GTA San Andreas User Files", която се намира в "Моите Документи". Така като влезнете играта ще се настрои към сегашните промени. Ако това не помогне потърсете драйвери за DirectX. Ако сте на Windows XP изтеглете версия 9.0c, а ако сте на windows 7, vista, 8 изтеглете от версия 11 нагоре. След рестартиране на компютъра проблема би трябвало да бъде решен.
Забележка:Задължително трябва да сте с Gta San Andreas Hoodlum.

5)Не ми тръгва Sandie Box.
Офтопик:
Тази програма е направена за Windows 7. Ако сте на XP нямате шанс да играете SAMP от два ника.

6)Много хора не знаят как да си ъпдейтнат драйверите и постоянно има проблеми относно това и ми намръзна да повтарям как.
Офтопик:
http://zelka.org/details.php?id=418790
Това е линка за програмата. Тя ъпдейтва всички ваши остарели или липсващи драйвери и подобрява работата на машината ви. Проблеми като забиване на играта, забиване не звука в нея биха могли да се решат след като направите ъпдейт на цялата ви ОС.

7)Не ви пуска в играта. Дори не зарежда.
Офтопик:
Изтривате gta_sa.set от C:\Documents and Settings\user\My Documents\GTA San Andreas User Files

8)Проблеми с мишката на Windows 8.

9)Не ви показва кръвта на другите играчи.
Офтопик:
Това се дължи на две причини: Или сте с Windows 8 или 8.1, или сте с видео карта на Intel.
1. При първия вариант е нужно само да преминете на по-стара операционна система като Windows 7.
2. Ако сте с видео карта Intel най-добре си сложете някой по-стар драйвер, защото с новите има проблеми и се очаква проблема да бъде оправен чак при пускането на нова версия на SAMP.

Това е малка част от всички проблеми. Добавяйки нови теми с грешките ви темата ще бъде винаги ъпдейтвана с проблема и решението му, за да бъде по-лесно на потребителите да оправят своите крашове без излишно пускане на нови теми. Ако имате други проблеми свързани със сървара винаги можете да потърсите тяхното решение в раздел "Уроци", който се намира точно над раздел "Въпроси". Peace.
-НАЧИНИ ЗА СПРАВЯНЕ НА СИТУАЦИЯТА СЪС СОБСТВЕНА ПОМОЩ-

Независимо какъв е проблема винаги можете да се запитате следните въпроси:
Какво съм направил, за да се получи проблема?
От къде идва проблема?
Защо се получава грешка в играта?
Инсталирал ли съм нещо и в следствие на него да имам проблеми?
Ако си отговорите може да стигнете до решение как да оправите играта си без чужда помощ.
2. Предварително решение.
Преди да достигнете до заключението, че ви трябва чужда помощ винаги можете да опитате да се справите с проблема по нормалните начини:
1)Преинсталиране на играта.
2)Преинсталиране на sa-mp.
3)Изтриване на папката на играта в My Documents.
Ако тези неща за вас не помагат тогава ще бъде добре да се допитате до чужда помощ. Тези неща съм ги написал само, за да може при даден проблем да знаете какво да правите сами и ще е добре повече хора да го прочетат.

ВИНАГИ преди да пуснете тема за даден crash проверете тук. Ясно са написани дадените проблеми и техните решения.
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=339691


Допълнително можете да ми пишете на лично или скайп ако имате дадено решение за проблем, за да бъде добавено тук.
Разделът се отнася само за GTA. Всякакви теми, които не съответстват с играта ще бъдат изтривани.
Последен ъпдейт: 9:51 AM 21.2.2016
Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Osama
Хостер
Хостер
Мнения: 125
Регистриран: съб фев 20, 2016 7:04 pm
Местоположение: Велико Търново
Име в играта: [TPD]admin
Пол: Мъж
Контакти:

Re: Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот Osama » нед фев 21, 2016 11:00 am

Който има проблем с йероглифи в сървъра и текст който не се чете може да го оправи от следното място. Описанието е за Windows 7, но важи и за Windows 8 и 8.1 .

За целта от Start менюто от пускате Control Panel:

Изображение

A в Control Panel-a избирате "Region and Language":

Изображение

Обърнете внимание, че аз използвам настройки на View: Small Icons. Ако вашита настройки са други, няма да виждате Control Panel по този начин. Но ако желаете - можете да промените начина на изглед от ограденото с зелено място.

След като изберете "Region and Language" следва хубаво прозорче с настройки. Веднага заминаваме да си оправим locale-то, ако сме изтървали да направим това по време на инсталацията(или някой друг услужливо е изтървал вместо нас). Това става като преминем на таба "Administrative". Ако там се вижда надписа "Current language for non-Unicode programs: Bulgarian(Bulgaria)"(като пише на картинкта по-долу) това означава че системата е вече настроена. Ако обаче този надпис липсва, или се изписва друг език, тогава смело натискаме бутона "Change System Locale...":

Изображение

И от новопоявилият се прозорец си избираме Bulgarian(Bulgaria):

Изображение

След това ОС ще ви попита дали да рестартирате компютъра ! - РЕСТАРТИРАЙТЕ ГО.
Изображение
Изображение
Потребителски аватар
[TPD]ivailo
Модератор
Модератор
Мнения: 2167
Регистриран: нед фев 28, 2016 4:11 pm
Име в играта: [TPD]ivailo
Пол: Мъж
Контакти:

Re: Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот [TPD]ivailo » вт яну 17, 2017 5:21 pm

17.01.2017г
Оправил съм старите линкове в темата.
Update: Добавен е нов проблем с решение
Играч:1: Добър ден
Играч1: Имам проблем с GTA
Играч1: Когато се кънектвам в някой съврър самата игра GTA се пуска като фонов процес
Играч1: И не ми я показва
[TPD]ivailo: Пре-инсталирай я
[TPD]ivailo: И изтрии всички файлове от и за играта
[TPD]ivailo: Инсталирай я в друг диск: Ако ти е в диск "C" я инсталирай в диск "D".
Играч1: Добре
Играчи1: ще пробвам
Играч1: мерси проблема е решен

Ако някой има подобен проблем нека да прочете това. :1:
Потребителски аватар
[TPD]ivailo
Модератор
Модератор
Мнения: 2167
Регистриран: нед фев 28, 2016 4:11 pm
Име в играта: [TPD]ivailo
Пол: Мъж
Контакти:

Re: Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот [TPD]ivailo » съб яну 21, 2017 5:27 pm

21.01.2017г
Проблем с Java Runtime.
Как се оправя този проблем?

Изображение
Направете си нов профил на вашият
Компютър/Лаптоп от контролния
панел.

UPDATE.
Потребителски аватар
[TPD]ivailo
Модератор
Модератор
Мнения: 2167
Регистриран: нед фев 28, 2016 4:11 pm
Име в играта: [TPD]ivailo
Пол: Мъж
Контакти:

Re: Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот [TPD]ivailo » нед апр 02, 2017 7:29 pm

viewtopic.php?f=54&t=11666&p=50073#p50073
Добавен е нов проблем с решение.
UPDATE.
Потребителски аватар
[TPD]ivailo
Модератор
Модератор
Мнения: 2167
Регистриран: нед фев 28, 2016 4:11 pm
Име в играта: [TPD]ivailo
Пол: Мъж
Контакти:

Re: Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот [TPD]ivailo » пет апр 14, 2017 8:18 pm

14.04.2017г
viewtopic.php?f=54&t=11882&p=51046#p51046
Добавен е нов проблем с решение.
UPDATE.
Потребителски аватар
[TPD]ivailo
Модератор
Модератор
Мнения: 2167
Регистриран: нед фев 28, 2016 4:11 pm
Име в играта: [TPD]ivailo
Пол: Мъж
Контакти:

Re: Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот [TPD]ivailo » вт апр 18, 2017 11:02 pm

18.04.2017г
viewtopic.php?f=54&t=11899&p=51389#p51389
Добавен е нов проблем с решение.
UPDATE.
Потребителски аватар
[TPD]ivailo
Модератор
Модератор
Мнения: 2167
Регистриран: нед фев 28, 2016 4:11 pm
Име в играта: [TPD]ivailo
Пол: Мъж
Контакти:

Re: Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот [TPD]ivailo » пон май 15, 2017 8:25 pm

15.05.2017г
viewtopic.php?f=54&t=12433&p=53723#p53723
Добавен е нов проблем с решение.
UPDATE.
Потребителски аватар
[TPD]ivailo
Модератор
Модератор
Мнения: 2167
Регистриран: нед фев 28, 2016 4:11 pm
Име в играта: [TPD]ivailo
Пол: Мъж
Контакти:

Re: Прочети преди да пуснеш тема.

Мнениеот [TPD]ivailo » вт май 16, 2017 5:18 pm

16.05.2017г
viewtopic.php?f=54&t=12502&p=53776#p53776
Добавен е нов проблем с решение.
UPDATE.

Върни се в “Въпроси”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост